Aardrijkskunde lesplan (6e leerjaar)

Bekijk het lesplan voor aardrijkskunde voor het 6e jaar van de basisschool, volgens de BNCC - National Common Curricular Base.

Het plan biedt een voorgestelde aanpak en richting voor de klas, met aan het eind een fixatieactiviteit.

Aardrijkskunde-lesplan (6e leerjaar) - Watercyclus
Thema verbindingen en schalen
kennis objecten Relaties tussen fysieke en natuurlijke componenten
Vaardigheid (EF06GE04) Beschrijf de watercyclus, vergelijk oppervlakkige afvoer in stedelijke en landelijke omgevingen en herken de belangrijkste componenten van de morfologie van bekkens en hydrografische netwerken en hun plaats in de modellering van het aardoppervlak en de plantaardige dekking.
Doelen
  • Begrijp de waterkringloop en hoe deze werkt;
  • Begrijp het verschil in waterdynamiek in landelijke en stedelijke omgevingen
  • Verhelder het concept van stroomgebieden en hoe deze de natuur en menselijke activiteiten beïnvloeden.
Inhoud
  • Waterfiets
  • Menselijk gebruik van water
  • Impact van menselijk handelen op water
Duur Ongeveer 2 lessen van elk 50 minuten.
Didactische middelen
  • Bord of lijst;
  • Afbeeldingen met voorbeelden van overstromingen en aardverschuivingen;
  • Materiaal voor de activiteit (zie hieronder)
Methodologie
  • Introductie voor leerlingen over de waterkringloop
  • Deelname van studenten die verwijzen naar menselijke activiteiten die water gebruiken
  • Presentatie van beelden die de effecten van verstedelijking op de waterkringloop laten zien
  • Laatste activiteit met het zelfgemaakte waterfilter
Onderzoek
  • Deelname aan activiteiten die in de klas worden voorgesteld;
  • Permanente evaluatie door besprekingen en toepassing van tests/oefeningen volgens de pedagogische architectuur van elke school;
Referenties

Zie ook in Toda Matter:

  • Belangrijkste milieuproblemen
  • waterfiets

Activiteit - zelfgemaakte waterfilter

Noodzakelijk materiaal: Petfles, grote en kleine stenen, zand, aarde, houtskoolpoeder en katoen.

Eerste stap: het mengen van water met aarde om het water vuil te maken.

Tweede stap: na het snijden van de bodem van de petfles, met de "mond" naar beneden gericht, in de volgende volgorde plaatsen: katoen, houtskoolpoeder, zand, kleinere stenen en bovenop de grotere stenen.

Derde stap: giet het vervuilde water in het afgesneden deel van de fles. Na een paar seconden zal het water er veel schoner uit de bodem komen.

Onthoud dat dit een thuisfilterproces is, geen professioneel proces. Daarom is "gefilterd water" niet geschikt voor menselijke consumptie, het is slechts een recreatieve activiteit voor studenten om te observeren.

Zie ook:

  • Lesplan (hoe, model en voorbeelden)
  • Aardrijkskunde lesplan (6de leerjaar) - Landschap
  • Aardrijkskunde lesplan (6e leerjaar) - Aardbewegingen en klimaat
  • Aardrijkskundelesplan (6e leerjaar) - Klimaat, reliëf en vegetatie

Bibliografische verwijzingen

BRAZILIË. Ministerie van Onderwijs. Gemeenschappelijke nationale leerplanbasis. Brazilië, 2017.

Aardrijkskunde-lesplan (6e leerjaar) - Watercyclus.Alle materie, [n.d.]. Beschikbaar in: https://www.todamateria.com.br/plano-de-aula-geografia-ciclo-da-agua/. Toegang bij:

Zie ook

  • Aardrijkskunde lesplan (6e leerjaar) - Aardbewegingen en klimaat
  • Aardrijkskunde lesplan (6de leerjaar) - Landschap
  • Waterfiets
  • Soorten klimaat in de wereld: wat ze zijn en kenmerken
  • Coöperatieve spellen: wat ze zijn en voorbeelden
  • Aardrijkskundelesplan (6e leerjaar) - Klimaat, reliëf en vegetatie
  • Aardrijkskunde lesplan (8e leerjaar) - Migraties
  • Aardrijkskunde-lesplan (7e leerjaar) - Van mercantilisme tot kapitalisme

Betekenis van bachelordiploma (wat het is, concept en definitie)

Bachelor's degree is een academische graad van bachelor opleiding. Aanvankelijk was het een diplo...

read more

Betekenis van bibliografie (wat het is, concept en definitie)

Bibliografie is een algemene term om de aan te duiden lijst van zoekbronnen gebruikt bij het onde...

read more

Betekenis van interdisciplinair (wat het is, concept en definitie)

interdisciplinair is een bijvoeglijk naamwoord dat kwalificeert wat is gemeenschappelijk voor twe...

read more