Geograafia tunniplaan (6. klass)

Tutvu põhikooli 6. klassi geograafia tunniplaaniga vastavalt BNCC - riiklikule ühisele õppekavale.

Kava toob klassi jaoks välja pakutud lähenemisviisi ja suuna, mille lõpus on fikseerimistegevus.

Geograafia tunniplaan (6. klass) - Veering
Teema ühendused ja kaalud
teadmiste objektid Füüsikaliste ja looduslike komponentide vahelised seosed
Võime (EF06GE04) Kirjeldada veeringet, võrreldes pinnavee äravoolu linna- ja maakeskkonnas, teadvustades peamist basseinide ja hüdrograafiliste võrkude morfoloogia komponendid ning nende asukoht maapinna ja maapinna modelleerimisel. taimne kate.
Eesmärgid
  • mõista veeringet ja selle toimimist;
  • Mõista vee dünaamika erinevust maa- ja linnakeskkonnas
  • Selgitada valgalade mõistet ja seda, kuidas need mõjutavad loodust ja inimtegevust.
Sisu
  • Veetsükkel
  • Vee kasutamine inimeste poolt
  • Inimtegevuse mõju veele
Kestus Umbes 2 tundi, igaüks 50 minutit.
Didaktilised vahendid
  • tahvel või raam;
  • Üleujutuste ja maalihkete näidetega pildid;
  • Tegevuse materjal (allpool tsiteeritud)
Metoodika
  • Sissejuhatus õpilastele veeringest
  • Õpilaste osalemine, viidates inimtegevusele, mis kasutab vett
  • Piltide esitlus, mis näitavad linnastumise mõjusid veeringele
  • Viimane tegevus isetehtud veefiltriga
Hindamine
  • Osalemine klassis kavandatud tegevustes;
  • Pidev hindamine läbi arutelude ja testide/harjutuste rakendamise vastavalt iga kooli pedagoogilisele arhitektuurile;
Viited

Vaata ka Toda Matteris:

  • Peamised keskkonnaprobleemid
  • veeringe

Tegevus – omatehtud veefilter

Vajalik materjal: lemmikloomapudel, suured ja väikesed kivid, liiv, muld, puusüsi ja puuvill.

Esimene samm: vee segamine mullaga, et vesi oleks määrdunud.

Teine samm: pärast lemmikloomapudeli põhja lõikamist, "suu" allapoole, asetage järgmises järjekorras: puuvill, puusüsi, liiv, väiksemad kivid ja peal suuremad kivid.

Kolmas samm: vala määrdunud vesi pudeli lõigatud ossa. Mõne sekundi pärast tuleb vesi põhjast palju puhtamana välja.

Pidage meeles, et see on kodune filtreerimisprotsess, mitte professionaalne. Seetõttu ei sobi "filtreeritud vesi" inimtoiduks, see on õpilastele lihtsalt meelelahutuslik tegevus, mida jälgida.

Vaata ka:

  • Tunniplaan (kuidas, mudel ja näited)
  • Geograafia tunniplaan (6. klass) - Maastik
  • Geograafia tunniplaan (6. klass) - Maa liikumised ja kliima
  • Geograafia tunniplaan (6. klass) - Kliima, reljeef ja taimestik

Bibliograafilised viited

BRASIILIA. Haridusministeerium. Ühine riiklik õppekavabaas. Brasiilia, 2017.

Geograafia tunniplaan (6. klass) - Veering.Kõik Matter, [n.d.]. Saadaval: https://www.todamateria.com.br/plano-de-aula-geografia-ciclo-da-agua/. Juurdepääs aadressil:

Vaata ka

  • Geograafia tunniplaan (6. klass) - Maa liikumised ja kliima
  • Geograafia tunniplaan (6. klass) - Maastik
  • Veetsükkel
  • Kliima tüübid maailmas: mis need on ja omadused
  • Koostöömängud: mis need on ja näited
  • Geograafia tunniplaan (6. klass) - Kliima, reljeef ja taimestik
  • Geograafia tunniplaan (8. klass) - Migratsioonid
  • Geograafia tunniplaan (7. klass) – Merkantilismist kapitalismini
Tangram: kohtuge iidse hiina mõistatusega

Tangram: kohtuge iidse hiina mõistatusega

Tangram on a pusle aastatuhand hiina päritolu. See mäng koosneb 7 ruudust lõigatud tükist, mida k...

read more

Psühhomotricismi tähendus (mis see on, mõiste ja määratlus)

Psühhomotricity on teadus, mis uurib inimest tema liikuva keha kaudu ja seoses tema sisemaailmaga...

read more

Multidistsiplinaarse mõiste (mis see on, mõiste ja määratlus)

Multidistsiplinaarner tähendab viia lõppeesmärgi nimel kokku erinevad teadusharud.Mitmekordne, on...

read more